{%SIPARIS_TARIHI%}

{%SATICI%} MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

 

MADDE 1- TARAFLAR

 
1.1- SATICI:

Ünvanı : {%SATICI%}
Eticaret site adresi: {%SITE_ADRES%}
Telefon : {%FIRMA_TELEFON%}
 

 
1.2- ALICI:

Adı/soyadı/Ünvanı: {%UYE%}
Adresi :{%FATURA_ADRESI%}
Telefon: {%UYE_TELEFON%}
Email: {%UYE_EPOSTA%}

 

MADDE 2- KONU

 

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nin SATICI'ya ait {{Site URL}} internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün/lerin satın alınması/satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 Sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve 06.03.2011 Tarihinde 27866 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri ve diğer tüm yasal düzenlemeler ve uygulamalar gereğince tarafların karşılıklı hak ve yükümlülüklerinin saptanması işbu sözleşmenin konusunu oluşturmaktadır.

 

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

 

Ürünlerin Cinsi ve Türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi aşağıda belirtildiği gibidir.
{%SIPARIS%}

{%SIPARIS_TOPLAM%}
 

 

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER

 

4.1- ALICI, SATICI internet sitesinde sözleşme konusu ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyati ve ödeme şekli ile teslimata iliskin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi oldugunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdigini beyan eder.
4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nin yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.
4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan baska bir kisi/kurulusa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.
4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için ürün(ler) bedelinin ALICI'nin tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir sekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılmasi nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nin kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.
4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nin siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.
4.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılmasi için SATICI'ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.
4.9- Tipografi hatalar ve yanlış fiyat girilmesinden firmamız sorumlu tutulamaz.

 

MADDE 5- CAYMA HAKKI

 

ALICI, sözleşme konusu ürürünün kendisine veya gösterdigi adresteki kisi/kurulusa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkina sahiptir. Cayma hakkinin kullanılmasi için bu süre içinde SATICI'ya faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulmasi ve ürünün 6. madde hükümleri çercevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılmasi halinde, 3. kisiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildigine iliskin kargo teslim tutanagi örnegi ile fatura aslinin iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulasmasini takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI'ya iade edilir. Fatura asli gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakki nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafindan karsilanir.

 

MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK üRüNLER

 

Niteligi itibariyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Asagidaki ürünlerde cayma hakkinin kullanılmasi, ürünün ambalajinin açilmamis, bozulmamis ve ürünün kullanılmamis olması sartina bağlıdır. -Her türlü yazılım ve programlar -DVD, VCD, CD ve kasetler -Bilgisayar ve kirtasiye sarf malzemeleri (toner, kartus, serit v.b) -Hür türlü kozmetik ve sağlık ürünleri

 

MADDE 7- YETKILI MAHKEME

 

İşbu sözleşmenin uygulanmasinda, Sanayi ve Ticaret Bakanliginca ilan edilen degere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nin veya SATICI'nin yerlesim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

 

MADDE 8- FERAGAT, TALİMAT VE UYARILAR (BU MADDE MULTİKOPTER ÜRÜN ALIMLARINDA GEÇERLİDİR.)

 

Lütfen bu ürünü kullanmadan önce feragatnameyi okuyunuz. Bu ürün 18 yaş altı kullanımlar için uygun değildir. Bu  ürünü kullanarak, bu feragatnameyi kabul ettiğinizi ve tamamını okuduğunuzu kabul etmektesiniz. Bu ürünü kullanırken  yönetim ve içeriğin sizin kontrolünüzde olduğunu ve bu nedenle ortaya çıkabilecek sonuçların sorumluluğunu kabul  edersiniz. Bu ürünü kullanırken kullanım amaçlarının ve şeklinin, yerel yasalar, uygulamalar, tüzükler ve  yönetmeliklerce uygun ve onaylı olduğunu kabul edersiniz.

 

1. Bu feragatnamenin herhangi bir parçası haber vermeksizin değiştirilebilir. 
2. DJI son yorum hakkını saklı tutar.
3. Bu feragatname birçok farklı dilde bulunabilir, versiyonlar arası farklılıklar durumunda, İngilizce versiyonu  üstün tutulacaktır.
4. İnsansız Hava Araçları Talimatnamesini okuduğunuzu ve onayladığınızı kabul edersiniz.
(Talimatname : http://www.gokamera.com/resman/uploads/SHT-IHA_Rev01.pdf)
(http://www.gokamera.com/content41/SHT-IHA-Talimati)

 
8.1 UYARI VE TALİMATLAR
 
8.1.1 TALİMATLAR
 

Bu ürünü kullanmadan önce Ulusal ve Uluslararası yasaları okuyunuz, kesinlikle bu yasalarla uyuşmayan yada çelişen  durumlarda kullanmayınız. Bu ürünü kullanırken, karar ve yürütmenin sizin kontrolünüzde olduğunu, doğrudan yada  dolaylı olarak ortaya çıkan sonuçlardan mesul olduğunuzu kabul edersiniz. Yine aynı şekilde sosyal, kişilik hakları, yerel  uygulamalar ve yasakları takip etmekle yükümlü olduğunuzu kabul edersiniz.

 

Bu ürün uçan kameradır ve hem iç mekan hem de dış mekanda normal şart ve kullanım koşullarında kolay kullanım  sunar.

 

1. Bu ürün en verimli şekilde DJI aksesuarlarıyla çalışır. DJI harici kullanılan ürünlerle oluşabilecek sorunlarda  DJI hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmez.
2. Bu sistemde yerleşik oto pilot sistemi bulunmaktadır ve DJI olabildiğince güvenli olacak şekilde tasarlamıştır.  Fakat, yazılım ayarları yapılırken pervanelerin çıkarılması gerekmektedir.
3. Uçuşa başlarken yada yazılım ayarlarını yaparken bütün bağlantıları kontrol ettiğinizden, çevrede hayvan  yada insan bulunmadığından, çocukların yeterli uzaklıkta bulunduğundan emin olun.
4. Hava alanları ve çevresinde uçuş sınırlandırması bulunur. Bu ürünü satın alan ve kullanan herkes ICAO  (International Civic Aviation Organization) düzenlemelerine uymakla yükümlüdür. Bu hükümlere ek olarak  yerel yürütmelikler ve uygulamalara uyulmalıdır. DJI but düzenleme ve uygulamalara uymayan kullanıcılarla  ilgili herhangi Bir sorumluluk üstlenmez.

 
8.2.1 UYARILAR
 

Bütün uçuşlardan önce aşağıdaki talimatları dikkatlice ve adım adım uygulayınız.

 

1- Güvenle uçunuz. Engellerden, kalabalıktan, yüksek gerilim hatlarından ve diğer elektromanyetik  kaynaklardan uzak durun.
2- Hava aracınızın olması gerekenden fazla yüklenmemiş olduğundan emin olun.
3- Pervanelerinizi ve motorlarınızın sıkıca yerine oturduğundan emin olun. Pervanelerin dönüş yönünün doğru  olduğundan emin olun. Ciddi yaralanmalara sebebiyet vermemek için çalışan motorlara yakın durmayın  yada dokunmayın.
4- Kumandanızı ve alıcınızı engelleyecek sinyal bozuculardan kaçının.
5- Bataryalarınızı kontrol edin. Kumanda ve Hava aracı bataryalarınızın dolu olduğundan emin olun.
6- İlk olarak kumandanızı daha sonra ise hava aracınızı çalıştırın. İniş sonrası ilk olarak hava aracınızı daha sonra  ise kumandanızı kapatın.
7- Bütün parçaların iyi durumda olduğundan emin olun, hasarlı yada vakti dolmuş ürünlerle uçuşa başlamayın.
8- Radyo yada manyetik karışım olan alanlarda uçmayın. Bu alanların başlıcaları; yüksek gerilim hatları, büyük  ebatlı güç aktarım istasyonları, yayın kuleleri, baz istasyonları, vb. alanlarda uçuş yapmak cihazınızın  aktarım kalitesini düşürecektir, bu nedenle kumanda yada görüntü sinyallerinde bozukluklar ve kesintiler  yaşanabilir, uçuş yönü yada cihazın konumlanmasında tutarsızlıklara yol açabilir.
9- Zorlu hava koşullarında uçmayın, yağmur, kar, fırtına vb.

 
8.3 LİTYUM POLİMER (LİPO) BATARYA KULLANIMI
 

Lipo Akıllı bataryalar tehlikeli ve hasar verici olabilirler, saklanırken, şarj esnasında ve kullanımda özel ilgi  gerektirirler.

 

8.3.1 LİPO BATARYA KULLANIRKEN HERZAMAN AŞAĞIDAKİ UYARILARI TAKİPEDELİM.
1. DJI akıllı bataryalar sadece uygun DJI şarj cihazları ile şarj edilmelidir.
2. DJI akıllı batarya dolduğunda şarj olmayı durduracaktır. Fakat şarj sürecini takip ederek batarya tam 
3. Lipo bataryaları yanabilir materyallerin yanında yada tutuşabilir yüzeylerde şarj etmeyin, örneğin halı 
4. Asla, hasar görmüş, şişmiş, ezilmiş bataryaları şarj etmeyin.
5. Şarj cihazınızı düzenli olarak kontrol edin, kablo hasarı, bağlantı uçları ve diğer parçaların doğru 
6. Şarj cihazınızı kullanımda olmadığında fişten ayırın.
7. Şarj cihazınızı yanabilir solvent yada çözücülerle temizlemeyin.
8. Dolduğunda şarjdan alın. Asla hasarlı şarj cihazı kullanmayın.

8.3.2 KULLANIM VE DEPOLAMA
1. Çocukların ve ev hayvanlarının ulaşamayacakları yerlerde saklayınız.
2. Asla hücre başına 3V’un altına düşecek şekilde deşarj etmeyin.
3. Asla lipo bataryanızı ısıtmayın.
4. Dış yüzeyi hasar görmüş, yırtılmış yada açık bataryaları kullanmayın.
5. Bataryaları düşürmeyin yada vurmayın.
6. Asla şişmiş, ezik yada hasarlı batarya kullanmayın.
7. Bataryalarınızı yüksek ısıdan koruyun, sıcak günlerde araba içinde bırakmayın.
8. Bataryalarınızı hiçbir şekilde sıvı maddelere maruz bırakmayın, yağmur yada yoğun nem gibi.
9. Bataryalarınızı mikrodalga fırınlardan ve yüksek basınçlı kaplardan uzak tutun.
10. Bataryalarınızı kesmeyin, delmeyin, asla kendiniz tamir etmeye çalışmayın.
11. Güçlü elektrostatik ve elektromanyetik yüzeyler yada çevresinde bataryanızı bulundurmayınız ve  Ağır objeleri bataryalarınızın üzerinde bulundurmayın.
12. Bataryalarınızı uzun süre kullanılmayacağı durumlarda cihaz üzerinde bırakmayın, ayrıca saklayın. kullanmayınız, bu gibi alanlarda bulundurmak ve kullanmak bataryanıza zarar verecektir.

 
8.4 BATARYALARIN ATILMASI
 

Bataryaların doğrudan çöpe atılması çevreye önemli zararlar vermektedir. Bataryaları Belediyelerin sağladığı batarya atıkları için toplama alanlarına bırakabilirsiniz. Bilgi için bağlı bulunduğunuz belediye ile görüşebilirsiniz.LİPO BATARYALARI YAKARAK İMHA ETMEYİNİZ. Hasarlı LİPO bataryalar, bu işlem için hazırlanmış kaplarla atılmalıdırlar. Başkalarına da zarar vermemek için sokak çöpleri halka açık çöpler ve ev çöpleri için bulunan belediye bidonlarına bırakmayınız.

 

MADDE 9- SORUMLULUK LİMİTLERİ

 

DJI ve Oyuncakhobi Teknolojik Ürünler Ticaret A.Ş. hiçbir şekilde aşağıda listelenen şartlarda oluşabilecek hasarlar, yaralanmalar, yasal sorunlarla ilgili doğrudan yada dolaylı olarak sorumlu tutulamaz;

1. Hasar, yaralanma ve yasal sonuçlar ortaya çıktığında kullanıcının, alkol, uyuşturucu madde, anestetik madde etkisi altında olması, baş dönmesi yorgunluk belirtileri, uykusuzluk ve benzeri fiziksel ve ruhsal belirtileri taşıyor olması durumunda.
2. Hasar, yaralanma ve yasal sonuçlar ortaya çıktığında kullanıcının, sübjektif, bilinçli ve planlı bir eylem uygulaması durumunda.
3. Kullanıcının Yaralanmalardan kaynaklı mental engellere sahip olması durumunda.
4. Hasar, yaralanma ve yasal sonuçlar ortaya çıktığında kullanıcının, uçuşa kapalı alanlarda uçuş yaptığı durumlar.
5. Arızanın DJI dışı ürünlerden kaynaklı olduğu durumlarda. Sahte DJI ürünlerinde.
6. Hasar, yaralanma ve yasal sonuçlar ortaya çıktığında kullanıcının, hatalı kararından yada yanlış kullanımından kaynaklandığı durumlarda.
7. Hasar, yaralanma ve yasal sonuçların cihazın ömrümü doldurmuş olması yada yıpranmış olmasından kaynaklanan durumlarda.
8. Hasar, yaralanma ve yasal sonuçların cihaz batarya uyarını verdikten sonra gerçekleştiği durumlarda.
9. Hasar, yaralanma ve yasal sonuçların normal olmayan şartlarda yapılan uçuşlarda gerçekleştiği durumlarda. (cihazın içinde su, yağ, kum bulunması, tamamlanmamış kuruluma sahip olması, ana parçaların düzgün çalışmadığı durumlar yada eksik aparatlarla uçuşlar )
10. Hasar, yaralanma ve yasal sonuçların manyetik bozucu, karıştırıcı yada engelleyicilerin bulunduğu alanlarda kullanılması. (Yüksek Gerilim hatları, Baz istasyonları, Yayın kuleleri vb.)
11. Hasar, yaralanma ve yasal sonuçların kötü hava koşullarında uçuşlardan kaynaklanması durumunda.  (Yağmur, kar, aşırı rüzgâr, fırtına vb.)
12. Hasar, yaralanma ve yasal sonuçların cihaz tarafından kaydedilen görüntüler yada veriler sebebiyle kaynaklandığı durumlarda. (Audio, video vb.)
13. Hasar, yaralanma ve yasal sonuçların Bataryanın yada şarj cihazının yanlış kullanımından kaynaklanan durumlarda.
14. Bağlı hasarların, yaralanma ve yasal sonuçların aksesuar yada ekipmandan kaynaklandığı durumlarda, hafıza  kartı bozulmaları, görüntü yada video kaydının yapılmamış olması, yada kaydın okunamaması vb.
15. Yerel yasa ve kurallara uymayan kullanıcılar.
16. Kullanıcıların yerel yasalara uymadığı durumlarda oluşabilecek yasal sorumluluklar, kişisel mal ve mülke verilen zararlar, çevreye verilen zararlarda.
17. Hasar, yaralanma ve yasal sonuçların kullanıcıların, riskli, yeterli eğitime sahip olmadan gerçekleştirdiği kullanımlarda.
18. Yasalar, yürütmelikler, kanunlar diğer uygulamaların yasakladığı alanlarda yapılan kullanımlarda.
19. DJI sorumluluk belgesinde belirtilmemiş diğer durumlarda.

 

MADDE 10- YÜRÜRLÜK

 

10 (on) maddeden ibaret bu Sözleşme, Taraflarca okunarak, Alıcı tarafından elektronik ortamda onaylanmak suretiyle akdedilmiş ve derhal yürürlüğe girmiştir.

 
SATICI:

{%SATICI%}

 
ALICI:

{%UYE%}

Blog sayfamızı ziyaret edebilir güncel haberleri takip edebilirsiniz .

http://blog.oyuncakhobi.com

Oyuncakhobi Teknolojik Ürünler Ticaret A.Ş
info@oyuncakhobi.com | www.oyuncakhobi.com
Diğer iştiraklarımız : www.gokamera.com www.rembeltech.com
Merkez mah özarı sokak sezai apt no6/b avcılar - istanbul
0212 591 41 01 - 0850 500 55 15