sadsad x
asdasd
Garanti ve İade Koşulları

Garanti Koşulları

Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler,ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.


Ürün İade Koşulları

Sitemiz üzerinden satın aldığınız ürünün hatalı çıkması halinde teslimat tarihinden itibaren en geç 7 gün içerisinde sayfamızdaki siparişlerim bölümünden veya iade sayfasından talep oluşturmanız gerekmektedir. Bu bilgileri takiben kargo şirketi ile bize ulaştıracağınız hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir. Sipariş edilen ürün hatası müşteri kullanımından oluşmuşsa veya 7 günlük süre içerisinde ürün kullanılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmaz. Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.


İade Süreci Kaç Gün Sürmektedir?

Ürün oyuncakhobiye ulaştıktan 7 iş günü içerisinde sonuçlandırılmaktadır iadeniz onaylandıktan sonra ödeme yaptığınız bir kredi kartı ise iade ücreti 2-7 iş gününde hesaplara yansımaktadır. Bankaların iade süresi aşağıdaki şekildedir.

Ödemeyi banka havalesi ile yapıldı ise aynı gün hesaplara yansımaktadır .


Bankalara Göre Para İadesinin Hesaba Yansıma Süresi (İş Günü)

Banka

Kredi Kartı

Banka Kartı

Albaraka Türk

4

8

Turkland Bank

8

8

Odeabank

4

8

ICBC Turkey

8

8

BankPozitif

8

8

Akbank

2

8

Şekerbank

8

8

Halkbank

2

8

TEB

8

8

ING Bank

8

8

Aktif Yatırım Bankası

8

8

Burgan Bank

8

8

HSBC Bank

1

8

Anadolubank

4

8

Garanti Bankası

2

8

Fibabanka

8

8

Kuveyt Türk

8

8

QNB Finansbank

1

8

Türkiye Finans

8

8

Türkiye İş Bankası

1

8

Denizbank

8

8

Altenatifbank

8

8

Vakıfbank

4

8

Yapı Kredi

2

8

Ziraat Bankası

2

8

 

İade ve İptal

Satın Aldığım Ürünü Nasıl İade Ederim?

Tüketici, yalnızca mesafeli satışlarda (Telefon ve internet üzerinden yapılan satışlar) 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği gereği, hiçbir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin satın almış olduğu ürünü, teslim aldığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde, ön bilgilendirme formunda ve sözleşme metninde yazılı olan usule uyarak iade edebilir veya değiştirebilir. Buna istinaden;

 • 1. Cayma hakkınızı kullanmak için info@oyuncakhobi.com mail adresimiz üzerinden yazılı olarak cayma bildirimi yapmanız gerekmektedir.
 • 2. İptal hakkınızı kullanmak için ürünün kargolanmamış olması gerekmektedir ve info@oyuncakhobi.com mail adresimiz üzerinden yazılı olarak iptal bildirimi yapmanız gerekmektedir ve ürün kargolandı ise size ulaşmadan iptal talebi yapmak isterseniz kargoyu teslim almayınız .
 • 3. Cayma bildirimi tarafımıza ulaştığı tarihten itibaren 3 gün içerisinde, ürüne herhangi bir hasar verilmemesi ,kutusundan hasar olmaması , bandrolünün açılmaması ve eksiksiz teslim edilmesi şartıyla, tercihinize göre ürünü iade alarak bedelini tarafınıza ödemeyi veya ürün bedeli kadar alış veriş kuponu vermeyi taahhüt ederiz.

  "Satın alınan elektronik ürünlerde; sim kart takılması, wifi ile network bağlantı kurulması, kurulum yapılması, sarf malzemesinin kullanılmış olması, koruyucu bantların çıkarılmış olması, aktivasyon yapılması ve kullanıcı yaratılması halinde iade kabul edilmemektedir. Aynı zamanda ticari veya mesleki amaçlarla hareket eden tüzel kişi ve / veya kişiler cayma hakkından ve cayma hakkından doğan hiçbir haktan faydalanamaz."

  "Cayma hakkında kapsamında kullanılmayacak ürünler ve işlemler hakkında daha detaylı bilgi satış sözleşmenizde bulunmaktadır."

 • 4. Cayma bildirim işleminizi tamamladıktan sonra dilerseniz ürünü kargo ile merkez adresimize gönderebilirsiniz .
 • 5. Kargo ile gönderim için; ürünün kutusu, faturası, garanti belgesi ve tüm aksesuarlarıyla birlikte
 • ARAS Kargo ile
  Gönderici Müşteri Kodu : 2025854551400
  Şirket Adı : OYUNCAKHOBİ TEKNOLOJİK ÜRÜNLER TİCARET ANONİM ŞİRKETİ - TEKNİK SERVİS ALICI ÖDEMELİ
  Adresi : KAVAKLI MH. İSTANBUL CD. No: 27 D: 21 A BLOK BEYLİKDÜZÜ İSTANBUL
 • 6. Anlaşmalı kargo harici ürün iadelerinde alıcı kargo ücretini ödeyerek göndermelidir .
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.